HAVUZ VE SU DEPO İZOLASYONU

Mersin İzolasyon Sistemleri

Havuz İzolasyonu

 

            Havuz izolasyonu demek, yüzme havuzundaki suyun dışarı sızması ve dışarıdan havuza su sızıntılarının önlenmesi için yapılan uygulamalar demektir. Amaç su tahliye delikleri, su girişi ve diğer özel noktalardaki zayıf alanları güçlendirmek, klorun yıprattığı derzleri elden geçirerek havuz su yalıtımısağlamaktır.

 Havuz izolasyonu önemlidir

            Havuzların uzun ömürlü, sağlıklı ve hijyenik olması için havuz su yalıtımı önemlidir. Duvarın zeminle birleştiği noktalar, hijyen için kullanılan klorun deforme ettiği alanlar, pozitif ve negatif basınca maruz kalarak kalitesini kaybeden seramikler elden geçirilmeli, soğuk havalarda don tehlikesine karşı havuz su yalıtımı uygulaması ile dayanıklılığı arttırılmalıdır.

 Havuz su yalıtımı nasıl yapılır?

            Havuz su yalıtımı her şeyden önce işinin ehli firmalara yaptırılmalıdır. Baştan savma ve kalitesiz izolasyon malzemeler kullanılarak yapılan bir çalışma sadece masraftan ibaret olup sağlıklı bir havuz su yalıtımı olmayacaktır. Yıpranmış havuz yüzeyi tamir edilmeli, dikey ve yatay köşeler pahlanarak sızdırmazlık devamı sağlanmalıdır. Eğer su akıntısı olan delikler varsa bunlar mutlaka kapatılmalı, her koşulda sızdırmazlık sağlayacak bir havuz su yalıtımı yapılmalıdır.

 Havuz su yalıtım çeşitleri

            Çimento esaslı su yalıtımında su geçirmezliği sağlayan çimento esaslı karışımlar kullanılır. PVC membran esaslı havuz su yalıtımı sentetik yüzme havuzlarında yapılan uygulamalardır. Suyla teması kesen akrilik esaslı boyalar ise renkli ve suya karşı dayanıklı malzemelerdir. Polyurea kaplamada son teknoloji ekipmanlar kullanılmakta, uzun yıllar sızdırmaz ve hijyenik havuz ortamı sağlanmaktadır. Havuzun yapısına göre her çeşit havuz su yalıtım uygulamalarını yapan firmamız, profesyonel ekibi ile her zaman en iyi çözüm ortağıdır.

 Her aşamada havuz su yalıtımı

            İster havuzun yapım aşamasında olsun ister çok sonra yalıtım sorunu baş gösterdiğinde olsun, her aşamada havuz su yalıtımı yapan ekibi ile her zaman ilk tercihler arasında yer alan firmamız, havuz yüzeyini korozyona karşı koruyan izolasyon malzemeleri ile hem estetik hem de sağlam bir havuz su yalıtımı yapmaktadır. En ekonomik fiyatlarla en etkili ve en kaliteli havuz su yalıtımı hizmeti almak istiyorsanız her zaman bizleri arayabilir, yerinde yapılacak keşiflerle en güvenilir havuz izolasyonunu yaptırabilirsiniz.

Su Deposu İzolasyonu

            Su depolarında zamanla kullanıma bağlı olarak ya da çeşitli dış faktörlerden dolayı sızıntılar meydana gelmekte ve su baskınlarının yanı sıra çeşitli tehlikeli durumlara da yol açmaktadır. Bu tehlikeli durumların en başında bakteriyel olarak nitelendirilen sağlık sorunlarına neden olan sorunlar gelmektedir. Su depolarında yaşanan sızıntılar zarar yol açmasının dışında kayıplara da yol açar ve maddi zararların meydana gelmesine neden olur.

            Su depolarında hem bakteriyel durumların önüne geçmek hem de dış ortamı sudan tamamen izole etmek için yalıtım yapılması gerekmektedir. Yapılan su deposu yalıtımı ile birlikte depoların daha güvenli olması sağlanır ve sızıntıların önüne geçilir.

 - Su deposu yalıtımı nasıl yapılır?

            Gelişen teknolojik unsurlar sayesinde su yalıtımları oldukça kolay ve hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Uygulanan yalıtım maddeleri sağlığa zarar vermeyen ve suya karışmayan özellikleri ile sağlığınızı tehdit eden unsurları ortadan kaldırır. Su depolarının daha hijyenik olmasını da sağlayan yalıtım maddeleri ile su depoları daha güvenli bir hale gelmektedir.

 - Su depolarında yalıtım yöntemleri:

            Su deposu izolasyon uygulamaları pratik ve hızlı işlemlerle gerçekleştirilmektedir. Su deposu yalıtımında kullanılan bazı uygulamalar ise şöyledir:

 - Sprey izolasyon uygulama: Su depolarında sudan tam yalıtım sağlamak için özel sıvı yalıtım malzemeleri sprey yöntemi ile hızlı bir şekilde uygulanmaktadır. Uygulama sonrasında yalıtım maddesinin depo yüzeyinde kuruması beklendikten sonra sabitleyici işlemleri gerçekleştirilerek yalıtım işlemi tamamlanır ve depolar güvenle kullanıma hazır hale getirilir.

 - Farklı su depolarına farklı çözümler: Farklı büyüklükteki ve farklı yüzey özelliklerine sahip su depoları için özel yalıtım çözümleri bulunmaktadır. Depoların kullanım amaçlarına ve üretildikleri malzemelere göre özel yalıtım çözümleri sunularak su deposu izolasyon işlemi gerçekleştirilir ve tam koruma sağlanır.

 - Uzun ömürlü kullanım:

            Su deposu yalıtımında uygulanan yöntemler size uzun ömürlü ve kalıcı çözümler sunmaktadır. Kullanılan yalıtım malzemeleri en son teknoloji ile donatılmış ürünler olup, tam koruma sağlayarak sızıntılara karşı sizi korur. Kullanılan yalıtım malzemeleri, depoların temizliği sırasında kullanılan temizlik kimyasallarına karşı dayanıklı olup zarar görmemektedir. Su depolarında güvenli kullanım imkanları ile tam korunaklı bir yalıtım yapılmaktadır.

 

Sayfamızı Paylaşın